İZMİR ÇIKIŞLI İSPANYA - PORTEKİZ Türk Hava Yolları ile

  • Yurt Dışı Turları
  • 7 Gece, 8 Gün
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Barselona, Lizbon, Porto, Madrid

Fiyat Hesapla

İspanya Portekiz Kültür Paketi

4* Otellerde 190 Euro İndirimle 535 Euro yerine 345 Euro 
Ekstra Turlarda 0-2 Yaş Ücretsiz, 2-12 Yaş Çocuklar % 30 İndirimli.
EKSTRA TURLAR :
1) Barselona, Madrid, Porto Üçlü Şehir Paketi € 155
2) Girona- Figueres- Salvador Dali Müzesi - La Roca Outlet € 85
3) Park Guell - Gotik Mahalle € 55
4) Sintra - Cascais - Estoril € 75
5) Toledo € 65
6) Obidos € 45
7) Salamanka € 65
Tüm Kültür Turlarının Kayıt Anında Paket Olarak Alındığı Takdirde İndirimler Geçerlidir.

Flamenko Gecesi    € 50

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* İZMİR / İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) / BARSELONA MADRİD / İSTANBUL (YENİ HAVALİMANI) / İZMİR TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
* BARSELONA / LİZBON YEREL HAVAYOLLARİ İLE ARA UÇUŞ
* ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
* PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve İSPANYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ
* PANORAMİK LİZBON ŞEHİR TURU
* BARSELONA YAKINLARINDA 2 GECE, LİZBON YAKINLARINDA 2 GECE, PORTO YAKINLARINDA 1 GECE, MADRİD YAKINLARINDA 2 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
* SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
* KATAR TUR REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
* YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL) (uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) 

* SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30)
*
 İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

Notlar

SON KAYIT 21 OCAK!..
ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI SON KAYIT TARİHİNDEN ÖNCE FİRMAMIZ TARAFINDAN SONLANDIRILABİLİR !..

1. Gün - İZMİR - İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) - BARSELONA (PARK GUELL - GOTİK MAHALLE)

Sabah saat 03:25'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR terminalinde acenta görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK2901 sefer sayılı uçağımız ile 04:55'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Saat 06:10'da varışımızı takiben, yine TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1835 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 09:30'da Barselona'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:20'de varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben turumuza başlıyoruz. Rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile yapılacak panoramik Barselona şehir turunda Catalunya Meydanı, ünlü Passeig de Gracia Caddesi üzerindeki Pedrera, Batllo, Amatller, Lleo evleri, Montjuic, Cristobal Colon anıtı, Sagrada Familia Kilisesi görülecektir. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Park Guell ve Gotik Mahalle turumuz. Barselona tarihinin başladığı yerdir “Gotik Mahalle”. Erken Roma ve Ortaçağ döneminde şehrin kendisini oluşturan “eski kent (Ciutat Vella)” günümüzde de Barselona'nın kalbi olmayı sürdürmektedir. Park Guell, Barselona'nın dünyaca ünlü sıra dışı parkıdır. 1910 yılında sanayici Eusebio Guell, şehrin üzerinde yükselen özel bir site yapması için ünlü mimar Gaudi'yi görevlendirmiştir. Park, Gaudi'nin ünlü Sagrada Familia eserinden sonraki en iddialı yapısıdır. Park Guell'de ortak bahçeleri bulunan, 60 evden meydana gelen bir site inşa edilmesi planlansa da proje boyunca evlerin yalnızca ikisi bitirilebilmiştir. Yarısı tamamlanabilen projenin iptalinin ardından bahçeler 1922 yılında park olarak halkın kullanımına açılmıştır. 1984'te UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve farklı mimari tarzların çarpıcı uyumunu yansıtan parkta trencadis seramikleri, yılanı andıran bir bank, peri masallarını canlandıran pavyonlar, Gotik kemerler görülmeye değerdir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Barselona yakınlarındaki otelimizde.

2. Gün - BARSELONA (GİRONA - FİGUERES - SALVADOR DALİ)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak yapılacak olan Girona, Figueres ve Salvador Dali Müzesi gezisi. Tur esnasında önce tarihi Girona şehrinde San Feliu kilisesi, Santa Maria katedrali meydanı, mimar Eiffel'in demir köprüsü ve Yahudi Mahallesi görüldükten sonra ressam Salvador Dali'nin yaşadığı Figueres'a varıyoruz. Figueres kasabasının Dali'ye tahsis ettiği, İspanya'nın en çok ziyaretçi çeken ikinci ama en ilginç müzesi olma özelliği taşıyan Teatro - Museo Dali gezimizin ardından Barselona'ya geri dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün - BARSELONA - LİZBON

Erken saatlerde Barselona Havalimanı'na transfer ve yerel havayolları ile Lizbon'a hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından Lizbon'a varış. Ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Lizbon şehir turumuz. Vasco de Gama'dan bu yana keşiflerle anılan, günümüzde Tajo Irmağı'na akseden çehresine bakıp, güzelliğinden emin "turizmde ben de varım" diyen bu şehirde yapacağımız şehir turunda Özgürlük Caddesi, Rossio Meydanı, Baxia, St.George Kalesi, Royal Coach Müzesi, Belem ve Alfama Monsato Parkı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Lizbon’daki otelimizde.

4. Gün - LİZBON (SİNTRA - CASCAİS - ESTORİL)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde düzenlenecek olan Sintra, Cascais ve Estoril turuna katılma imkanı. İngiliz asilzadelerinin uğrak yeri olan, çam ormanlarıyla kaplı bu tepelerde, sayısız şato ve saray bulunuyor. Falezler ve küçük altın kumlu plajlarla çevrili yollardan ilerleyerek, şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Estoril sahilini gezecek, kıtanın Amerika'ya en yakın ucu olan Cabo de Roca'ya ayak basacağız. Bu keyifli turun ardından Lizbon'a geri dönüş ve serbest zaman. Konaklama Lizbon’daki otelimizde.

5. Gün - LİZBON - (OBİDOS) - PORTO

Sabah kahvaltımızın ardından Porto’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde dileyen misafirlerimiz ile Obidos turumuz. Büyüleyici Ortaçağ Kasabası Obidos'da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Porto’ya varış ve dileyen misafirlerimiz ile Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Rriberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, Santa Catarina, Don Lui I. Köprüsü, Arrabida Köprüsü ve Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Konaklama Porto’daki otelimizde.

6. Gün - PORTO - (SALAMANKA) - MADRİD

Sabah kahvaltımızın ardından Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde dileyen misafirlerimiz ile Salamanka gezimiz. Sahip olduğu iki büyük üniversite ile bilinir Salamanka. Yaşam ile tarihin iç içe olduğu bir şehirdir. Mayor Meydanı, eski ve yeni Katedral, Roma Köprüsü ve The House of Shells şehir turumuz sırasında göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Şehirdeki gezimizin ardından yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Madrid’e varış. Konaklama Madrid’deki otelimizde.

7. Gün - MADRİD (TOLEDO)

Sabah kahvaltımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile panoramik Madrid şehir turumuz. Yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, şehrin en önemli yerlerinden Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, Cibeles ve Neptunos alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı, boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas ve Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via ve Don Kişot Parkı, Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştireceğimiz Toledo turumuz. Madrid'e 1,5 saat mesafede yer alan Toledo, 1986'dan beri UNESCO'nun tüm şehri açık hava müzesi olarak kabul ettiği dünyanın tek şehridir. Tarihte Müslümanlığın, Museviliğin ve Hıristiyanlığın bir arada yaşadığı kültür merkezi Toledo'da panoramik olarak görülecek yerler arasında; İspanya'nın en önemli katedrali olan Santa Maria (dışarıdan), Alcazar ve San Martin Köprüsü bulunmaktadır. Toledo'da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Madrid'e geri dönüş. Konaklama Madrid'teki otelimizde.

8. Gün - MADRİD - İSTANBUL (YENİ HAVALİMANI) - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ve rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Madrid Havaalanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1358 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 14:35'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket ediyoruz . Yerel saat ile 19:45'de varış ve TÜRK HAVA YOLLARI TK 2340 sefer sayılı 21:00'de kalkacak uçuşu ile İzmir’e hareket. Varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.