ORTA AVRUPA İZMİR'DEN DİREKT Sunexpress Havayolları ile Aktarmasız Uçuş

  • Yurt Dışı Turları
  • 7 Gece, 8 Gün
  • Sun Express ile Aktarmasız Uçuş
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Berlin, Prag, Budapeşte, Viyana.

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- İZMİR / BERLİN ve VİYANA / İZMİR SUNEXPRESS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
- ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
- PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
- PANORAMİK BERLİN, PRAG, BUDAPEŞTE ve VİYANA 4 ADET ŞEHİR TURU 
- PRAG'DA 3 GECE
- VİYANA'DA 2 GECE 
- BUDAPEŞTE YAKINLARINDA 2 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA

- SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
- KATAR TUR REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
- YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL) (uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)
- SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK  GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30.-)

- İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

Ekstra Turlar

İSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR

(1)DRESDEN              € 55.-

(2)KARLOVY VARY     € 65.-

(3)BRATİSLAVA           € 45.-

(4)ESTERGOM-VİSEGRAD-SZENTENDRE                € 65.-    

(5)MAYERLİNG-BADEN-LIECHT.-SCHÖNBRUNN € 65.-

5 ADET KÜLTÜR TURUNUN KAYIT ANINDA PAKET OLARAK ALINMASI HALİNDE EKSTRA TURLARDA ERKEN REZERVASYON iNDiRiMLERi 4-3* OTELLERDE € 45 İNDİRİM ile 295 € yerine 250 €

 

İSTEĞE BAĞLI EĞLENCE GEZiLERi

(1)VLTAVA TEKNE TURU (Yemek+Limitli İçecek) € 45.-

(2)ORTAÇAĞ GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek)     € 65.-

(3)ÇİGAN GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek)            € 50.-

(4)TUNA TEKNE TURU (Limitli İçecek)                      € 35.-

ŞOK FIRSAT !!! 4 ADET EĞLENCE GEZİSİNİN KAYIT ANINDA TAMAMI ALINIR İSE; VİYANA’DA ÜCRETSİZ KONSERİ !

1. Gün - İZMİR - BERLİN - (DRESDEN) - PRAG

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece yarısını 2 saat geçerken saat 02:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde acentemiz görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ966 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 04:00'de AKTARMASIZ DİREKT Berlin'e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 06:10'da Berlin TEGEL Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından panoramik, ALMANYA'NIN başkenti "BERLİN" şehir turumuz. Brandenburg kapısı, 386 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi, Kurfürstendamm Kilisesi, Gendarmenmarkt Meydanı, lman Katedrali ve Fransız Katedrali şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden sadece bir kaçı. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden kültür ve alışveriş gezimiz için hareket. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü "Elbe Nehri'nin Floransa'sı" ünvanını hak eden, ALMANYA'nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Prag'a hareket, varış ve konaklama Prag’daki otelimizde.

2. Gün - PRAG (ORTAÇAĞ GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Şehir turundan sonra serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag'daki otelimizde.

3. Gün - PRAG (KARLOVY VARY) (VLTAVA)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek, Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turu. Atatürk'ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk'ün 1918'de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Göther ve Beethoven ve Puşkin'in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel'in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag'a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag'daki otelimizde.

4. Gün - PRAG - (BRATİSLAVA) - BUDAPEŞTE (TUNA)

Sabah kahvaltımızın ardından isteğe bağlı Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava'ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA'nın başkenti Bratislava'ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart'ın 6 yaşında Maria Theresa'ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Şehir turunun ardından otobüslerimizle Budapeşte'ye hareket ediyoruz. Varış ve otellerimize yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte'yi bir de Tuna Nehri'nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otelimizde.

5. Gün - BUDAPEŞTE (ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE) (ÇİGAN GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte'nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana'daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali'ni ve Parlemento Binası'nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Balıkçılar Burcu, Matyas Klisesi ve Kraliyet Sarayı'nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası'na gidiyoruz. Szentendre'de Budapeşte'ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte'ye dönüş. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otelimizde.

6. Gün - BUDAPEŞTE - VİYANA (KONSER)

Sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimizle Viyana'ya hareket ediyoruz. Viyana'ya varış ve panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası'nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser'i göreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana'da ekstra Viyana'nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

7. Gün - VİYANA

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’da tam gün serbest zaman. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

8. Gün - VİYANA (WIENERWALD ; MAYERLİNG, BADEN, LIECHTENSTEIN, HEILINGENKREUZ, SCHÖNBRUNN) - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. İkinci durağımız ise bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz. Daha sonra Mayerling Faciası'na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı; Kraliçe Sisi'nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı'nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Tur bitimi Viyana'da geçirilecek serbest zamanın ardından, rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için VİYANA Havaalanı'na transfer. Check - In işlemlerimizin ardından 21:50'de kalkacak SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ981 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT uçağımız ile İZMİR'e hareket. İzmir'e varış ve bir başka Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşma.