Doğu Ekspresi ile Butik Kars Turu İzmir Hareketli Katar Tur Özel Yataklı Vagonunda Konaklama

  • Kültür Turu
  • 4 Gece, 5 Gün
  • Uçakla Ankara + Trenle Kars + Uçakla İzmir
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Ankara – Kars Doğu Ekspresi Tren Biletleri (Yataklı Vagon)

* İzmir – Ankara Uçak Biletleri( Ekonomi)  

* Kars – İzmir Uçak Biletleri( Ekonomi)  

* Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü ulaşım hizmetleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 3 Gece Hotel konaklaması

* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

* Otellerimizde alınan 1 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar, Alışverişler

* Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )

* Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 20-30 TL dir )

* Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

* Tüm Öğlen ve Akşam yemekleri

1. Gün - İzmir – Ankara – Kars Seyahati Doğu Ekspresi

Heyecan verici farklı bir tur başlıyor. Sabah saat 07.30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına Hareket ediyoruz ve Ankara uçağımız ile yerel saatle 10.25’te havalanıyoruz. Ankara’ya varışımızla tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. İstasyon yakınındaki bir alışveriş merkezinde alacağımız serbest zamanda Hareket saatimize kadar tren yolculuğumuz için alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için yeterli zamanımız oluyor. Belirlenen saatlerde belirlenen bir noktada buluşuyoruz. Ardından TCDD Doğu Ekspresindeki Katar Tur’un misafirleri için özel olarak kapatılmış vagonumuzdaki odalarımıza yerleşiyor ve 16.55’den itibaren, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme fırsatına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak trenimizin yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda, keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. 

2. Gün - Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda bölgeyi rahatça görebileceğimiz şekilde bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Rüya gibi yolculuğumuzun akşam saatlerinde sonuna geliyor ve son durağımız Kars'a varıyoruz. Otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün - Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımız üzerinde panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün - Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme fırsatı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Günün sonunda ekstra olarak, meşhur kaz etinin tadına bakmak için kaz evini ziyaret ediyoruz. Lezzetli yemekleri tadıyoruz sonrasında da ünlü Kafkas gecesine katılıyoruz. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün - Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor ve havalimanına doğru hareket ediyoruz. keyifle ve mutlulukla geçmesini planladığımız turumuzu geride bırakarak Kars – İzmir direkt uçuş seferini gerçekleştiren uçağımızdaki yerlerimizi alıyor ve yuvamız Ege’ye dönüyoruz. 


NOT 1: Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.