KUŞADASI ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK ANKARA TURU Günübirlik Ankara Turu

  • Günübirlik Turlar
  • Günübirlik
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Anıtkabir, I. Meclis Binası ve II. Meclis Binası, Atatürk Orman Çiftliği, Atatürk Evi, Etnografya Müzesi, Hamamönü, Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*  Katar Tur Güvencesi     
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti   
*  Katar Tur Otobüs İçi İkramları
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Ek Hizmet Bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Müze Giriş Ücretleri    


ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI : Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


1. Gün - ANITKABİR - I. MECLİS BİNASI - II. MECLİS BİNASI(CUMHURİYET MÜZESİ) - ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ - ATATÜRK EVİ - ETNOGRAFYA MÜZESİ - HAMAMÖNÜ - ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ

Saat 00.00 da misafirlerimizle Katar Tur ofis önünde buluştuktan sonra 8 saatlik yolculuğumuz başlıyor. Sabah erken saatlerde  aldığımız kahvaltı sonrası,  Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'e gidiyoruz. Burada Aslanlı Yol, Mozole, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu görüldükten sonra Ulus semtine geçiyoruz. Burada I. Meclis Binası ve I. Meclis Binası'na 100 metre uzaklıkta bulunan II. Meclis Binasını (Cumhuriyet Müzesi) ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusunun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra Etnografya Müzesi’ne gidiyoruz. Türk Milli karakterini, tarihini ve kültürünü yansıtan Cumhuriyet döneminde müze olarak planlanıp yapılan ilk devlet müzesi olan Etnografya Müzesi’nden sonra Hamamönü’ne geçiyoruz. Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunan Hamamönü’nde, 19. yüzyıl sivil mimarlık örneklerinin restore edilmiş tarihi konaklarını ve sokaklarını geziyoruz. Burada Sanat Sokağı, Kültür ve Sanat Evi, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi ve El Ürünleri Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Daha Sonra Anadolu arkeolojik eserlerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği, dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Müze gezisi sonrası bölgeden ayrılıp Kuşadası’na dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.