Günübirlik Eskişehir Turu Türkiye'nin En Gözde Şehrinde Keyifli Bir Gün

  • Günübirlik Turlar
  • Günübirlik
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
200.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Şelale Park, Sazova Parkı, Odunpazarı, Porsuk Çayı, Cam Sanatları Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Balmumu Heykel Müzesi

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

► Lüks Otobüsler İle Ulaşım

► Katar Tur Güvencesi  

► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti 

► Katar Tur Otobüs İçi İkramları

► 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

► Ek Hizmet Bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

► Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
► Tüm Özel Harcamalar 
► Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
► Müze ve Giriş Ücretleri    


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi günübirliktir. 

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - ŞELALEPARK - SAZOVA BİLİM, SANAT ve KÜLTÜR PARKI - ODUNPAZARI - MODERN CAM MÜZESİ - ATLIHAN - LÜLETAŞI MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - BALMUMU HEYKEL MÜZESİ - PORSUK ÇAYI

Değerli misafirlerimiz, Katar Tur ofis önünde buluşup saat belirlenen saatlerde hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarla birlikte Eskişehir’e doğru ilerliyoruz. Uygun bir yerde kahvaltımızı yaptıktan sonra Eskişehir’de ilk olarak Şelale Park’a gidiyoruz. Mükemmel manzara eşliğinde çay ve kahvelerimizi içtikten sonra Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin, Gölet’in etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni gezerken birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflama şansı buluyoruz. Sonrasında Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek için önerimiz ise Eskişehir'in yöresel tatları olan Balaban köfte ve Çi Börek olacak. Yemek sonrasında gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) ve 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesi’ni zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Sonrasında Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyen misafirlerimiz tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir (Ekstra). Günün sonunda Kuşadası’na olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Katar Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz. 


Dönem