Bozcaada • Çanakkale • Şehitlik Turu COVID-19 Kurallarına Uygun Sosyal Mesafeli Özel Tur

  • Kültür Turu
  • 1 Gece, 2 Gün
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
699.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Bozcaada ve Çanakkale Şehitlik

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Belirlenen Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

► Yeni Model Otobüslerle Ulaşım

► Eceabat'a Feribot ile Geçiş Ücretleri

► Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve Çevre Gezileri

► Seyahat Sağlık Sigortası

► Katar Tur Güvencesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

► Otellerde Ekstra Alınan Yiyecek ve İçecekler

► Öğle Yemekleri

► Yolda Alınacak Yiyecek ve İçecekler

► Bozcada Feribot Geçiş Ücreti


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi 1 gece 2 gün olup otel konaklaması 1 gecedir.

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içerisinde rotasyon uygulanır.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 

enlightened Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - Kuşadası • İzmir • Eceabat • Çanakkale Şehitlik • Alçıtepe Köyü • Çanakkale

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan, belirlenen sabah 01:00 - 02:00 saatlerinde (tur başlangıç tarihinden iki gün önce sms yoluyla bilgi verilecektir.) alıyor ve keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir - Balıkesir yolu üzerinden Çanakkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde uygun bir yerde alacağımız kahvaltımız (ekstra) ardından  merkeze varıyoruz. Çanakkale’den feribotla, Eceabat’a ulaşıyoruz. 1.Dünya Savaşında, Çanakkale muharebelerinin yaşandığı topraklarda Kilitbahir Kalesi, Namazgah TabyasıSeyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği ve Çanakkale muharebelerindeki şehitlerimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisi olan Çanakkale Şehitlik Abidesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Seddülbahir, Ertuğrul Tabyası, Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları için yapılmış olan Şehitlik, Anıt ve Ertuğrul Koyu gezilerimizi yaparak,  Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bu molamızın hemen ardından Anzak Koyu, Arıburnu Yarları, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Yazıtı, Lone Pine Anıtı'nı görerek, 57.Piyade Alayı Şehitliği, Kesikdere Şehitliği ve Conkbayırı'nı ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ve duygu yüklü turumuzun sonunda,  Eceabat’tan feribotla, Çanakkale’ye geçiyoruz. Merkezde bulunan Çanakkale Saat Kulesi ve Aynalı Çarşı'yı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün - Bozcaada • İzmir • Kuşadası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından,  Çanakkale Geyikli Feribot İskelesi'ne varıyoruz. Bozcaada'ya geçmek üzere feribotta yerimizi alıyor ve mis gibi denizin kokusunu içimize çekerek kısa bir feribot yolculuğu yapıyoruz. Rehberimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile Bozcaada kültür turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi olacak. Ardından bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çeken Rum Mahallesi sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Foti Usta Evi, Necdet Kaptan Evi, Çanakkale Gazisi Sokrat İncesu Evi ve Meryemana Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından halk arasında Yalı Cami olarak bilinen Köprülü Mehmet Paşa Cami ve Alaybey Camilerini ziyaret ediyor, serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içinde dileyenler kafe veya kahvelerde dinlenirken, dileyenler ise adaya özgü hediyelik eşya, domates, incir ve süt reçelleri, sakızlı ve bademli kurabiye, üzüm fidesi ve şarap alışverişi yapabilirler. Adadaki kültür gezisine katılmak istemeyen misafirler ise rehberimizden toplanma saatini öğrendikten sonra ada merkezinde bulunan plajları ve adayı kendi imkanlarıyla gezebilirler. Turumuz tamamlanması ardından limana dönerek feribota biniyoruz. Daha sonra, Kuşadası'na dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akçay Yasa Tesisleri’nde mola vererek, akşam saatlerinde İzmir üzerinden Kuşadası’na ulaşıyor ve bir başka KatarTur seyahatimizde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Dönem